Home Rodinne zahrady Prirodni zahrady

Kroužek zeleninové soběstačnosti

    

  • Individuální plán záhonů a výsadby 
  • Příprava vlastní sadby, výměna semen a sadby
  • Péče o zeleninu krok za krokem každý měsíc
  • Péče o půdu, zúrodňování, biologické hnojení a ochrana
    Kurz bude probíhat jako internetový kurz (10. lekcí) se zpětnou vazbou k Vašim plánům, kombinovaný se 2 půldenními praktickými částmi na zahradě (2x4hod)

 

 (účastníků může být kolik chcete, třeba celá rodina)

 

Cílem kurzu je naučit účastníky roční práce na zeleninové , tzv. kuchyňské, zahradě, tak, aby se zajistila zeleninová soběstačnost rodiny.

Krok za krokem si budeme osvojovat základní i pokročilé znalosti nejen o potřebách jednotlivých druhů zeleniny, ale i znalosti a dovednosti o trvale udržitelném pěstování, zúrodnění půdy, práce s vodou a postupech snižujících pracnost, biologickém hnojení a ochraně rostlin.

Na konci kurzu bude každý účastník mít roční plán pro vlastní zahradu, jednotlivé práce měsíc po měsíci,  znalosti, jak si práce uspořádat, rozdělit a zjednodušit, aby časová náročnost byla minimální.

Zároveň bude mít každý velké množství vlastní vypěstované zeleniny vynikajících chuťových a nutričních vlastností a praktické zkušenosti ze společných setkání na Přírodní zahradě Koněprusy i z plnění jednotlivých úkolů na vlastní zahradě.

Na praktických částech se naučíme rychlou realizaci jednotlivých záhonů, správnou výsadbu a mulčování, použití podpůrných a ochranných prvků. Zároveň proběhne výměna sazenic a semínek, posléze i vypěstovaných přebytků.

A v neposlední řadě získáte zajímavé recepty na zpracování zeleniny.

Internetových lekcí bude 10 a účastníci je budou dostávat postupně mailem. Každý kurz bude zaměřený na aktivity na následující měsíc, tedy tak, aby se vše v pohodě stihlo a bylo připravené ve správný čas. Na konci budete mít kompletní roční plán pro Vaši zahradu a soubor teoretických a praktických znalostí a dovedností.

Přihlášení účastníci dostanou měsíční rozpis témat schůzek, včetně náhradních termínů.

 Přihlášky, dárkové poukazy a podrobné informace
mailem:
muskova.j@centrum.cz nebo telefonicky na: 732 188 048.


Na všechny články a fotografie na těchto stránkách se vztahují autorská práva.
Jejich šíření a publikování je možné jen se souhlasem autora. Děkuji. © Jitka Mušková
 
 
Designed by ITCzech.cz