Home Home Home

Úvod

Příroda je krásná, dokonalá a soběstačná. V přírodě je pestrý koloběh života v živočišné a rostlinné říši, za vydatné podpory plísní, hub a mikroorganizmů. Příroda tento koloběh udržuje po tisíciletí, bez námahy, bez plýtvání. Nic nepřijde nazmar, každý kousek se zužitkuje jako potrava nebo zetlí a obohatí půdu.

Přírodu mám od malička ráda, její koloběh miluji a obdivuji. Mrzí mě, jak se k přírodě macešsky chováme, jak ji ničíme a žijeme na úkor našich dětí. Chci s tím něco dělat a dlouho jsem hledala způsob jak. Byl to sen a měl různé podoby, časem se měnil, rozplýval a opět nabýval na intenzitě. Nyní se ta touha a potřeba zároveň zformovaly a vzniká

Přírodní jedlá zahrada Koněprusy

Přírodní zahrada je pětihektarový pozemek nedaleko Berouna, položený mezi obcemi Bítov a Koněprusy, v krásné kopcovité krajině mezi CHKO Český kras a Křivoklátsko.

Zahrada je celek zakládaný na principech trvale udržitelného hospodaření ukazující potřebu nového přístupu k rodinným zahradám, potřebu vzniku extenzivních sadů a jedlých lesů.

Většina lidí má v sobě touhu být obklopen krásnou přírodou, plodící zahradou, ale jsou svázáni současnými konvencemi okrasných zahrad, módními prvky, špatnými zkušenostmi a nebo možná jen neví jak na to.
Přírodní zahrada bude skutečná česká zahrada, kterou každý může navštívit, pokochat se, odpočinout si a načerpat inspiraci, znalosti a zkušenosti pro vlastní zahradu.

Na těchto stránkách Vás fotografiemi a články budu provázet postupným zakládáním zahrady. Budu Vás informovat o důležitých prvcích, využívaných permakulturních principech a použitých postupech.
Nevím, jestli to bude detektivka nebo pohádka, ale ať je průběh jaký je, konec bude dobrý a pevně věřím, že za pár let se na zahradě setkáme.

Těšíme se na Vás

Přírodní zahrada a Jitka Mušková


Na všechny články a fotografie na těchto stránkách se vztahují autorská práva.
Jejich šíření a publikování je možné jen se souhlasem autora. Děkuji. © Jitka Mušková
 
 
Designed by ITCzech.cz