Home Rodinne zahrady Prirodni zahrady

Kontakt

 Ing. Jitka Mušková
Pod Dědem 1664
266 01 Beroun

        muskova.j@centrum.cz
IČ: 74875582
číslo účtu: 4405067033/0800
www.rodinnezahrady.cz


Telefonicky mě zastihnete na čísle:

732 188 048
pondělí, úterý a pátek
mezi 15,00 -18,00 hod
   

Pokud mě nezastihnete, nebo telefon nezvedám, mám schůzku či pracuji na zahradě.
V tom případě pošlete sms nebo mail: 
muskova.j@centrum.cz
Maily vyřizuji večer nebo následující den. 
                

Můj příběh

Co dělám?
Pěstuji organickou zeleninu a navrhuji zahrady.
Umím navrhnout osázení truhlíku na balkon, malou předzahrádku, rodinnou zahradu u domku i velkou jedlou zahradu, ekozahradu nebo jedlý les.
Dokážu klienta provést cestou po pěšinkách vlastních přání, uvědomit si svoji podstatu, očekávání a touhy a toto převést je do formy projektu zahrady. Vtipným propojením jednotlivých prvků vytvářím harmonické a příjemné prostředí. Mé zahrady jsou živé, jedlé, krásné a užitečné.

Jak jsem se k tomu dostala?

Přímo oklikou, tak nějak by se to dalo popsat. Prostě od mala mě zajímá příroda a baví pěstování. Přesto jsem vystudovala ČVUT, chemickou, spotřební a potravinářskou výrobu. A mnoho let jsem se živila jako manažerka v nadnárodních společnostech. Po večerech jsem projektovala zahrady a o víkendech pěstovala zeleninu. Manažerování mě bavilo čím dál méně a zahrad a zeleniny bylo čím dál více…. Nakonec jsem si narovinu řekla, že manažerování bylo dost a nyní projektuji zahrady a pěstuji zeleninu.
Titulem se ukončila etapa formálního vzdělání a začala etapa dobrovolného studia toho, co mě opravdu zajímá a naplňuje: zahradní architektura, parková a městská zeleň, okrasná zeleň, organické pěstování zeleniny, bobuloviny a ovocné stromy, bylinky, permakultura, ekozahrady a jedlé lesy, drobný chov hospodářských zvířat, zpracování výpěstků, ekologické stavby, hospodaření s vodou, kompostování, feng shui, energie, …no, je toho hodně a je to zajímavé a zábavné.
Jsem člověk, který hodně čte a fakta ověřuje v praxi. Od dědy k tomu mám navíc staré zahradnické postupy a zdravý selský rozum.
Samovzdělávání není omezené ani předměty, ani časem a vydrží  mi až do konce života (a to je tedy ještě pěkně dlouho). Je to zábava, vášeň, droga.

Proto, Vážení manažeři, plně chápu Vaše potřeby, starosti a myšlení ve chvíli, kdy máte rodinu, dům a potřebujete „tu zeleň okolo“. Chápu Vás i ve chvíli, kdy hledáte „cestu ven“ a nebo o ní sníte a připravujete si její začátek.
Jako matka dobře chápu potřeby Vás, maminek s dětmi. Vím, co od zahrady očekáváte a z čeho máte obavy.
A díky naší Přírodní zahradě Koněprusy dobře rozumím i lidem zakládajícím ekozahrady, ovocné sady a jedlé lesy.
K tomu všemu jsem nedospěla přes noc, ale během posledních  více jak dvaceti let studia a praxe. Dále své poznání a praxi rozvíjím a rozšiřuji a hodlám v tom pokračovat až do finálního zkompostování.

Těším se na spolupráci s Vámi

Vaše Jitka M.


Na všechny články a fotografie na těchto stránkách se vztahují autorská práva.
Jejich šíření a publikování je možné jen se souhlasem autora. Děkuji. © Jitka Mušková
 
 
Designed by ITCzech.cz