Home Home Home

Galerie

Zima 2017

Nepolevujeme, pořád nás to baví, pořád máme nové plány. Studujeme, projektujeme, vlastní i klientské zahrady. Připravujeme pro letošní rok pár zajímavých nových prvků. Těšte se a sledujte. A slibuji, že ten foťák nechám před jarní sezonou vyčistit 🙂

Rok 2016

Předchozí roky jsme fakt makali. Založených prvků je hodně a údržby ještě více. Snažíme se zpomalit tempo. Soustředíme se na kosení, kůlování a mulčování. Pěstujeme zeleninu. Nic nového letos neplánujeme, jen drobnosti:
Dokončujeme studnu, vylepšujeme čerpadlo a konečně plníme rybníček. Připravujeme rozvod vody pro zalévání. Stavíme Stromový domek pro děti a kompostovací záchod. Ke Slepičímu traktoru přidáváme Kuřecí traktor. Rozšiřujeme ovocné výsadby novou řadou vysokokmenů v zadní části zahrady. Pilně dosazujeme všechny mezery, doplňujeme Slepičí les a zahušťujeme ho do konečné podoby. Prosazujeme mezery mezi ořešáky sukcesními stromy a keři. No a taky přidáváme pár dalších ořešáků. Celkem přibylo dalších 60-70 ovocných stromků. Joj, ta krása.

Podzim 2015

Opět rozšiřujeme lesní výsadby. Tentokrát je to ve znamení borovic, celkově přidáváme asi 600 sazenic. Och, to bude krása, až to povyroste…. Prohlubujeme studnu, provrtáváme se od prvního pramene k druhému … a třetímu, tak snad to klapne.

Léto 2015

Val hlušiny podél silnice oséváme jetelem a hořčicí, vysazujeme sazenice rakytníku na jižní stranu, severní oživuje libeček, rebarbora a kostival. Přidáváme další živý prvek – včelky v dřevěných košnicích. Sucho decimuje zeleninu a prospívá semenaření. Studna vysychá a voda není.

???????????????????????????????

Jaro 2015

Neleníme, nezahálíme. Sázíme, kosíme, bagrujeme, vozíme zeminu a kamení, hrabeme, pečeme se na slunci a mokneme. A už máme i čas a postupně doplňujeme fotky.

Do nebe

???????????????????????????????

Zakládáme Zelinářskou zahradu. V jejím rozšíření si slibujeme pomoc od Slepičího traktoru.

Podzim 2014
Máme doploceno, srnec má smůlu. Sklízíme. Rozšiřujeme lesní výsadby. A cítíme, že musíme trochu zpomalit, zklidnit se, stabilizovat a užívat si.
??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Léto 2014
Plotíme. Plevelíme, sejeme a sázíme. Sečeme a …..zase něco bagrujeme. Tentokrát zpracováváme zeminu z výkopu rybníčku a budujeme Jedlý kopeček.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Jaro 2014

Vlastně se ani nedá mluvit o příchodu jara, neb zima žádná nebyla a podzim přešel plynule do jara. Příjemné počasí jsme využili k dosazení ovocného sadu, založení Slepičího lesa a vytvoření zeleninových záhonů Kuchyňské zahrádky.

DSCN6147 DSCN6218

Zima 2013

Zima je ve znamení práce na designu zahrady. Přidáváme další bloky a propracováváme detaily, upravuje styčné prvky. Díky mírné zimě stavíme kůly pro jarní oplocení pozemku. Studujeme literaturu tištěnou i internetovou a kocháme se novými snímky satelitní mapy.

Najdi deset rozdílů :).Mapy pozemku_2012 a 2014

Podzim 2013

Podzimní počasí dovoluje dokončení svejlů, modelaci terénu pro výsadbu sadu a bagrování druhého bezfoliového rybníčku. Říjen je zcela zaplněn výsadbami ovocného sadu a drobných bobulovin. Práce je to pěkná a radostná.

DSCN5801 DSCN5687 DSCN5872

Léto 2013

Začátkem léta je časově nejnáročnější údržba remízků: sečeme trávu, kůlujeme a mulčujeme remízky i prutníky. Zakládáme ekozahradu a bagrujeme první rybníček a svejly.

DSCN5141 DSCN5857

Jaro 2013

Členíme pozemek, zakládáme prutníky a dokončujeme výsadbu keřových řad remízku po celém obvodu pozemku, sejeme bílý jetel, vojtěšku a travní pastevní směs. Počasí nám nepomáhá, ale my jsme odolní a představa šťavnaté zahrady nás žene dál.

DSCN4327 DSCN4451

Podzim 2012

Vysazujeme stromové řady remízku, první ořešáky a sejeme zelené hnojení na ochranu půdy v zimě.

Léto 2012

Konečně je sklizeno, vyměřuje se a už víme přesně, co je naše. Je to krásný pocit.

Pozemek je náš, ale ještě se na něm zelená obilí Velkostatku.

Krásný výhled na Koněprusy ……a na druhou stranu k Tetínu

Jaro 2012

Nakonec jsme našli náš pozemek. Na jaře 2012 to byla léty intenzivního zemědělství poznamenaná, chemicky nadopovaná, zhutněná půda.

Pozemky a jejich nejbližší okolí procházely praktickým otestováním vhodnosti

Hledali jsme známky živé přírody alespoň na okrajích pozemku


Na všechny články a fotografie na těchto stránkách se vztahují autorská práva.
Jejich šíření a publikování je možné jen se souhlasem autora. Děkuji. © Jitka Mušková
 
 
Designed by ITCzech.cz